Ten Years After (GB)

Ten Years After – jeden z czołowych brytyjskich zespołów bluesrockowych popularnych na przełomie lat 60. i 70. Zespół został założony w 1967. Obecnie zespół działa i koncertuje, ale bez najważniejszego członka, Alvina Lee, który zmarł 6 marca 2013 r. 27 lipca 2008 zespół wystąpił na X Tyskim Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla. W styczniu 2014 szeregi zespołu opuścili Joe Gooch i Leo Lyons. Obecnie w skład zespołu wchodzą: Marcus Bonfanti, Colin Hodgkinson, Chick Churchill i Ric Lee.

Drugi koncertowy album zespołu „Undead” z 1968 roku zdobywał listy przebojów, m.in. dzięki utworowi „I’m Going Home”. Podobnie było z płytami „Ssssh” i „Cricklewood Green”. Na tym ostatnim znalazł się przebój „Love Like a Man”.

W swej karierze zespół kilka razy się rozpadał i reaktywował. W roku 2001 Ric Lee, szukając płyt do reedycji natknął się na nagrania z „Live at the Fillmore East 1970″. Poprosił Alvina o pomoc w promocji wydawnictwa, ale ten odmówił. Na szczęście reszta zespołu była bardziej entuzjastycznie nastawiona do tej propozycji i wraz z Joe Goochem znów wyruszyła w trasę. Ten Years After pracowali także nad nowym materiałem, dzięki czemu w 2004 roku wydali „Now”. Rok później mogliśmy posłuchać także podwójnego albumu „Roadworks”.

 

Comments are closed